TOEIC İngilizce Sınav Kursları

TOEIC sınavı çoktan seçmeli 200 sorudan oluşur. Sınav iki bölümden oluşmakta olup, ilk bölüm dinleme, ikinci bölüm ise okumadır.Dinleme bölümünde gösterilen fotoğraflar ve kısa konuşmaların açıklamaları 100 soru olarak sorulur. Okuma bölümünde ise okuduğunu anlama, boşluk doldurma ve cümle tamamlama gibi soru çeşitleri bulunmaktadır. Puanlama sistemi 10/990 olarak belirlenmiş olan TOEIC sınavında geçme kalma yoktur.

TOEIC Puanı Açıklama
900-990 Bir şirketi tek başına anadili İngilizce olan partner organizasyonlarında, anlaşma ve sözleşme münazaralarında son söz hakkıyla temsil edebilen yöneticilerdir.
800-850 Bir şirketi tek başına, sözleşme ve anlaşmalarda İngilizce kullanan organizasyonlarda katkı sağlayarak temsil edebilen yöneticilerdir.
700-750 İngilizce kullanan partner organizasyonların toplantılarında aktif katılım sağlayan bireylerdir.
600 İş toplantıları için çalışanlara destek verip eşlik eden ana sorumluluğa sahip bireylerdir. Toplantının süresinden gitmesin diye önceden hazırlanmış kısa bir konuşma yapması için başvurulabilinir.
400 – 450 Sözcük ve dilbilgisi yardımı ile ara sıra ve kısa süreli İngilizce bağlantısı olan bireylerdir. Ziyaretçileri karşılama (birebir veya telefonla) ve mail yoluyla çalışmayı içerebilir.

TOEIC Konuşma ve Yazma sınavı ayrı bir sınavdır ve bu sınava dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak sadece arzu edilirse girilmektedir. TOEIC konuşma ve yazma sınavına okuma ve dinleme sınavından ayrı olarak internet üzerinden girilmektedir. Konuşma ve Yazma sınavı için sınav tarihinden en az 15 gün önce kayıt yaptırmak gereklidir.

TOEIC eğitimi konusunda yılların verdiği deneyim ve uzmanlıkla yüksek başarı garantili eğitim vermekteyiz. English Park Dil Okulları olarak kurumlarımızda her öğrenciye özel bire bir ders programları hazırlanmakta ve TOEIC dersleri sadece özel ders ile verilmektedir. Burada ki amaç sınıfa sıkıştırılmış bir birinden ayrı hedefleri olan öğrenciler topluluğu yaratmak yerine sadece ders verilen öğrencinin hedefi doğrultusunda program hazırlamak ve bu programa sadık kalarak sınav başarısını maksimuma çıkarmaktır.

Her öğrenci adayının TOEIC sınavına girme nedenleri birbirinden farklılık göstermektedir. Bu farklılık skor hedeflerinde de farklılıklara neden olmaktadır. Bu anlamda English Park Dil Okulları olarak her öğrenci adayımız ile bizzat ilgilenmekte, hedefi doğrultusunda program hazırlamakta ve başarı gelişimini bizzat takip etmekteyiz. Bu anlamda verdiğimiz eğitim modeli bire-bir özel ders modelidir.

Sizde TOEIC gibi akademik yabancı dil sınavlarında başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız yapmanız gereken hedefinizi belirleyerek şubelerimizi ziyaret etmeniz. Eğitim danışmanlarımız sizlere en uygun ders programını hazırlayacak ve kısa sürede başarıya ulaştıracak çalışmayı başlatacaktır.

Hedefiniz ne olursa olsun. TOEIC skorunu her nerde kullanacaksanız kullanın başarıya giden en kısa yol English Park Dil Okulları’nın uzman ve deneyimli eğitmenlerince hazırlanan TOEIC ders programlarından geçmektedir.

Şubelerimiz:

Bağcılar İngilizce Kursu

Küçükçekmece İngilizce Kursu

Esenyurt ingilizce kursu

Bahçelievler İngilizce Kursu

Şirinevler İngilizce Kursu

Zeytinburnu İngilizce Kursu

Adres: Şirinevler Meydanı Meriç Sok. No:12, Bahçelievler / İstanbul
Telefon: 0(212) 552-2054
E-Mail: info@englishpark.com.tr