Makina Halısı Yıkama

Makine halıları el halılarına benzer bir yapının halı dokuma makineleri vasıtasıyla yapıldığı dokulardır. Makine halılarında ilmeler düğüm biçiminde olmayıp, genellikle atkı iplikleri arasına sıkıştırılmış “U” veya “V” biçimindeki iplik parçalarıdır. Makine halılarında temel, kumaşı sağlamlaştırmak ve halının yerde düzgün durmasını sağlamak için ayrıca jüt, keten, ve pamuk gibi dolgu iplikleri de kullanılır .

Makine halıları kumaş yapısına ve ilmelerin elde ediliş şekillerine göre gruplara ayrılır. Günümüzde en yaygın kullanılanı wilton tipi halılardır.

Makina halıları kolay kolay bozulmayan ve yıpranmayan halılardır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta otomatik halı yıkama makinalarına ve doğru ekipmanlara sahip profesyonel halı yıkama şirketlerinden yardım almaktır.
Makine halıları temiz gibi gözükse de doğru şekilde yıkanmadığı zaman temizlikleri çok uzun süreli olmaz. Halılar yıkandıktan çok kısa süre sonra halı akarların arasında kalan kirleri yüzeye kusar ve mecburen halınızı yine yıkatmak zorunda kalırsınız.

Halı yıkama tavsiyelerimiz.

Halı yıkama hizmeti almadan önce hizmet alıcağınız firmayı araştırınız.
Halı yıkama aşamaları hakkında bilgi alınız.
Hizmet alıcağınız firmayı yerinde ziyaret ediniz.
Arama motoru yardımıyla firma ismi başa gelicek şekilde örneğin nastya halı yıkama şikayet diye yazarak arattırma yapınız.
Firma hakkında müşteri yorumlarına ulaşarak firmanın kalite anlayışına göz atabilirsiniz.
Firmanın tanıtım videosunu izleyerek firmanın internet sitesinde veya broşürlerde yansıttığı hizmet kalitesini bu işi ne derece profesyonel olarak sunduğunu anlıyabilirsiniz.

Soft Halı Yıkama İletişim Bilgileri
Halı yıkama adresi : Atalar Mahallesi, Aktı sokak No:30 Kartal/İstanbul

Gsm: 0535 966 59 85