Zap Yapı Asfalt Fiyatları

Zap Yapı Asfalt Fiyatları

Asfalt fiyatları, TÜPRAŞ tarafından belirlenir. Asfaltın en önemli maddesi olan bitüm, petrol türevi olduğundan dövize endekslidir ve fiyatları değişkendir. Farklı rafinerilerde fiyat farklılıkları olabilir. Asfalt fiyatı ton bazında hesaplanır. İstanbul, Ankara ve İzmir asfalt fiyatları farklılık gösterir. Tüketiciye ulaşan yani yapıma hazır asfalt ise asfalt fabrikaları tarafından belirlenir. 24 Temmuz 2020 tarihi için birkaç örnek fiyat verebiliriz. İstanbul için asfalt fiyatları. Tip 1 aşınma asfaltı 1 ton:195,00 TL. Tip 2 aşınma asfaltı 1 ton: 198,00 TL. Tip 0-5mm aşınma asfaltı 1 ton: 224,00 TL.

Asfalt uygulama firmaları ise asfalt bedelinin üzerine uygulama, nakliye ve diğer giderleri de eklemek durumundadır. Böylelikle fiyat bayağı fark etmektedir. Asfalt uygulama fiyatlarını ise belirleyen birçok faktör var. Uygulama alanının uzaklığı, metrajın azlığı veya çokluğu, asfaltın kalınlığı, zeminin düzgünlüğü, binder tabakasının veya plentmix tabkasının kullanılıp kullanılamayacağı, bobcat veya finisher hangisinin kullanıp kullanılmadığı gibi birçok etken fiyata etki eder. Bazı dar alanlarda finisher ile serim yapmak mümkün olmadığından bobcat ile dağıtım yapılmakta ve iş süresi uzamaktadır. Bu da fiyatları etkilemektedir.

Asfalt serimi yapılacak alanın keşif edilmesi doğru fiyat vermek ve olası anlaşmazlıkları önceden bertaraf eder. Asfalt fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurarak fiyat talebinde bulunabilir ya da 0216 422 89 11 numaralı telefondan ZAP YAPI müşteri temsilcilerine bağlanarak sorularınıza cevap alabilirsiniz. Daha önce bitirip teslim ettiğimiz projelerimize göz atmak isterseniz asfalt referanslarımız sayfasını ziyaret edebilirsiniz.