Masajın Faydaları

Masaj koltukları ve faydaları konusunda bilgilendirme yazısıdır ;

 • İnsan organizması birbiri ile doğrudan ilişkili uzuv ve organlardan oluşmaktadır. Bölgesel bir rahatsızlığın diğer uzuvlara etkisi tartışmaya kapalı bir gerçektir. Lokal olarak uygulanan masajın bütünü olumlu yönde etkilemesi de bu birbiri ile ilişkili uzuvlardan kaynaklanmaktadır.
 • Mide, safra ve bağırsak fonksiyonlarına olumlu etkisi ile ile sindirim sisteminin düzene girmesine katkı sağlamaktadır.
  Masaj ile kasları manipüle etmek suretiyle kan akışımız hızlandırmaktadır. Artan kan akışı, beslenme öğelerinin kaslar ve dokulara ulaşımını, dolayısı ile faydalı vitamin emilimini kolaylaştırmaktadır.
 • Kan dolaşımının hızlanmasını hedef alarak solunum sistemine katkı sağlar, nefes darlığına bağlı hastalıklara karşı vücut direncini artırır. Buna bağlı olarak; Hipofiz – Epifiz – Hipotalamus – Timus, Troid ve Böbrek üstü gibi salgı bezlerini uyarmaktadır
  Lenfatik dolaşımı arttırmak toksinleri; ayrılması gereken alanlardan temizlemektedir.
  Kas gerginliğini azaltmak suretiyle kas dokusu üzerinde olumlu ve kalıcı etki sağlar.
 • Damar ve sinir uçlarının uyarılması ile metabolizma dahilinde hücresel gelişim faaliyetleri hızlanır. Venöz dolaşımının hızlanması ile dokulara giden kan miktarının artışı; hücresel beslenme ve oksijen artışını tetikler. Bu sayede iç organlarımız tarafından üretilen atıkların terleme ve toksin atım metoduyla vücuttan uzaklaşması hızlanmaktadır.
 • Metabolizma sistemin entegrasyonu ile doğrudan alakalı olan bağışıklık sistemini güçlendirir.
  Düzenli uygulandığında yağ yakımını disipline eder, süreci hızlandırır.
 • Metabolizmaya sağladığı katkılarının yansıması olarak uyku düzenine olumlu etki sağlar.
  Kılcal damarlar aracılığı ile tüm dokulara ulaşması gereken hormonal salgı akışını hızlandırır.
 • Kan ve Lenf sıvısındaki dolaşım hızına olumlu katkısı ile cildimize parlaklık sağlar. Cilt altında biriken ödem ve toksik maddelerin uzaklaştırılmasına zemin hazırlar, detoks etkisi yaratır.
 • Refleksoloji terapi etkisi yaratır. Özellikle ayak altlarında bulunan hassas sinir uçlarına uygulanan doğru baskı teknikleri ile refleksoloji etkisi yaratır. Bu bölgedeki gerilimi azaltarak seans sırasında başlayıp uzun süren sakinlik hissi doğurur.
 • Sinir sistemimize sağladığı yatıştırıcı etki ile huzur vererek günün stres ve yorgunluğundan uzak kalmamızı sağlar.
 • Düzenli uygulandığında Selülit oluşumunu engellemektedir.

Masaj koltukları ve fiyatları için https://masajkoltukcum.com/ web adresinden bilgi alabilirsiniz.