FETHİYE YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Fethiye yamaç paraşütü etkinlikleri için bizlere sunduğu eşsiz doğası ve coğrafi özellikleriyle yamaç paraşütüne dair her şeyi kolaylıkla yapmamızı sağlıyor. Yamaç paraşütü için varlığını zamanında Alman bir sporcuya belli eden Babadağ Fethiye’ye bağlı olarak yamaç paraşütü etkinlerinin gerçekleştirildiği ortak alandır. Oldukça güzel doğası ve yamaç paraşütüne izin veren yer şekilleriyle bu dağa hayran kalacaksınız. Babadağ yamaç paraşütü için bizlere 5 adet resmi atlama pisti sunmaktadır. 1200, 1700, 1800 ve 1965 metre yüksekliğe sahip olan bu pistlerden havanın durumuna göre bir tanesi seçilerek atlayışlar yapılmaktadır. Bu konuda pist seçimi tam olarak pilotun iradesine bırakılmış şekilde pilot ve yolcu güvenliği baz alınarak yapılmıştır.

1969 metre yüksekliğe sahip olan Babadağ zirvesinden uçtuğunuzda oldukça büyük bir heyecana kapılacaksınız. Ölüdeniz yamaç paraşütü yaparken sizlerin ayaklarının altında kalacak ve bu eşsiz dakikalarda oldukça farklı bir görsel şölen yaşayacaksınız. Kalıcı anıları toplayacağınız bu dakikalarda yamaç paraşütüne dair tüm korkularınızı bir tarafa bırakacak kendinizi ölüdeniz manzarasına teslim edeceksiniz. Fethiye ve Babadağ dünya üzerinde yamaç paraşütü yapmaya uygun olan sayılı doğal harikalarındandır. Burada hiçbir güvenlik sorunu yaşamadan anın tadına vararak firmamızın yamaç paraşütü etkinliklerine katılabilirsiniz.

Kalkıştan İnişe Kadar Olan Dakikalar

Pilotunuz tarafından seçilen pistten seri adımlarla kalkış yaptıktan sonra ilk saniyeler hayatınızda hiçbir zaman unutamayacağınız kadar heyecan ve adrenalin dolu geçecek. Sonrasında ayaklarınızın altına serilecek olan ölüdeniz manzarasıyla tüm bu heyecanın yerini huzurun aldığının farkına varacaksınız. Ölüdeniz manzarası ayaklarınızın altındayken mis gibi Fethiye havasını içinize çekebilir bu eşsiz dakikaları hücrelerinize kadar hissedebilirsiniz. İniş sırasında ise sizleri Belcekız sahilinde bekleyen acente yetkilileri ve her türlü hadiyse karşın sizleri karşılıyor olacak. Kısacası yolcunun ve pilotun güvenliği ve havada ki takibi için her şey hazır olarak bekletiliyor. İnişte sadece sandalyeden kalkarcasına kalktıktan sonra belki birkaç adım atmanız gerekebilir bu heyecanın son demleri olan bu adımlarda hayat enerjinizi tekrar bulabilirsiniz.