Elif Çavuşoğlu Bursa’da Avukat

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu; 1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim görmüştür. 2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılında ise kendi hukuk bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini; bilgi ve tecrübeleri ile başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Elif Çavuşoğlu; kişilere, şirketlere ve kurumlara Ceza Hukuku, Aile Hukuku ve İş Hukuku alanlarında hukuk danışmanlığı ve avukatlığı hizmetlerini vermektedir.

Avukatlık mesleği; ceza hukuku alanında yargı mekanizmasının üç önemli unsurundan biri olan savunma makamını temsil etmektedir. Yargılamanın bir çalışanı olan avukatlar; adaletin gerçekleşmesi için hukuki tecrübe ve bilgisini ortaya koyarak bireylerin haklarına kavuşmalarını ve uğramış oldukları haksızlıkların giderilmesi için taraf temsilcisi olarak yardımda bulunmaktadırlar. Yüklenmiş olduğu görevin bilincinde olup hukukun üstünlüğü ilkesini benimsemekte, şeffaf ve titiz çalışma ortamında müvekkillerin hedeflerine ulaşmalarını sağlamayı hedef olarak belirlemiştir. Temel prensibi; güven ve başarı olmakla birlikte müvekkillerinin özel hayatına dair paylaşılan tüm bilgilerin gizlilik çerçevesi altında özenle saklanmasına itina göstermektedir.