Star Galaxy Granit Mutfak Tezgahı

Star Galaxy Granit Tezgah Kampanya 440 tl/m

Star Galaxy Granit

Star Glaxy Granit mutfak tezgahı, doğal taş olup parlak görünümüyle en çok tercih edilen tezgah malzemelerinden biri olmuştur. Mermerde bu parlaklığın ve şıklığın yakalanamaması, mermer mutfak tezgahı alışkanlığımız sona erdirmiştir.Modern binalarda banyo ve mutfak tezgahı olarak granit tercih edilmektedir.

Star Galaxy Granit , doğal taş olan mermerler gibi pek fazla renk ve çeşide sahip değildir. Belli başlı renk ve modeller arasında seçim yapılmasını gerektirir.En çok siyah ve kahve renkleri tercih edilmektedir.

Granitlerde ek yerleri belli olur.Bu nedenle özellikler uzun olan mutfak tezgahlarında tek parçadan üretilmesine dikkat edilir.

Piyasada bulunan granitlerin büyük çoğunluğu yerli granit, İtalyan graniti ve yer kaplamalarında kullanılan çin graniti olarak tesnif edilebilir.

Çin graniti neredeyse fayans fiyatlarına satılırken, İtalya ve Türkiye menşeli granitler fiyatlıdır.Türkiye’de mermer fiyatları Granit fiyatlarının bir hayli altındadır. Avrupa ülkelerinde bu durum tam tersine olup Granit fiyatları Mermer fiyatlarına göre daha ucuzdur.

Avrupa ülkelerinde Mermer özellikle zemin kaplamalarına çokça tercih edilen bir üründür.

Granit mutfak tezgahları dayanıklı mıdır?

Evet, doğal taş olan Granit mutfak tezgahları mermerlere göre asitlere ve lekelere karşı dayanıklıdır.

Granit mutfak tezgahına ek yapılabilir mi?

Evet ek yapılabilir. Ek yerleri belli olacaktır. Tamamen kamufle etmek mümkün değildir. Ancak ek yapılacak parça ve ana parça birbirine görsel açıdan uyumlu şekilde dizayn edilirse, ek yerine dekoratif görüntü verilirse tamamen kamufle sağlanabilir.

Granit mutfak tezgahları ucuz veya pahalı olarak nasıl değerlendirilir?

Granit ucuz bir malzeme değildir.Dünya üzerinde çok yerde üretilmez ve çok fazla modeli de bulunmaz. Ama piyasadaki diğer mutfak tezgahları fiyatlarına göre kıyaslanırsa kesinlikle pahalı değildir. Fiyat olarak kendi gurubunda ortalama bir fiyata sahiptir.Bunun yanı sıra kendi içinde ucuz modelleri olduğu gibi pahalı renk ve modelleri de mevcuttur.Örneğin bej ve kahverengi tonlar siyah renk granite göre daha uygun fiyatlıdır.

Firmamız ayrıca çimstone,belenco,corian tezgah hizmetide vermektedir.