Ülkü Kız Öğrenci Yurdu

1993 yılında kurulan Ülkü Kız Öğrenci Yurdu  Ankara‘da üniversiteye giden kız öğrencilerine güvenilir, kaliteli ve konforlu bir yurt hizmeti sunmaktadır. Yurdun avantajları pek çoktur.

Yurdun Avantajları

Bu avantajlardan bazıları şunlardır;

  • Yurdun bulunmuş olduğu sokak boyunca Francise Cafeler, kurslar, mağazalar, eğitim kurumları bulunmaktadır.
  • Havaalanına ve otogara kolay ulaşım imkanına sahiptir.
  • Metroya 100 adım uzaklığındadır.
  • Güven Hastanesine yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
  • Tüm semtlere giden otobüslerin ilk durağına 2 dakika mesafededir.
  • TED Üniversitesi 200m mesafededir.

Aynı zamanda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği servisi yurt tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca odalarda wifi, sıcak su ve her öğrenci için çalışma masası bulunmaktadır. Yurt çalışanları tarafından odaların ve ortak alanların temizliği büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Hatta yurt hakkında detaylı bilgi elde etmek için bağlantı metni üzerine tıklayarak ilgili web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu Neden Tercih Edilmelidir?

Bir öğrencinin eğitim gördüğü sırada ikamet edebileceği 4 seçenek bulunmaktadır. Kiralık ev, devlet yurdu, apart, ve kesinlikle Ülkü kız Öğrenci Yurdudur. Ankara Kız Öğrenci Yurtları arasında önemli bir yer takşam i hedef belirlemiş, anlayışlı yönetimi, deneyimli uzman personeli ile kız öğrencilerine en kaliteli hizmeti sunmayı kurum politikası bilinciyle hareket etmektedir.

Detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan arayarak bize ulaşabilir yada odalarımızı görmek için Ankara Kız Yurdu Odaları linkine tıklayabilirsiniz.

Adres ve Telefon

MEŞRUTİYET MAHALLESİ

KARANFİL SOKAK 

NO 61 KIZILAY BAKANLIKLAR

Cep: 0-532-165 59 10

Kızılay Kız Öğrenci Yurdu olarak da bilinen Ülkü Kız Öğrenci Yurdu; 1993 yılında hizmete girmiştir. Ankara’da lider bir öncü yurttur. Misafir ettiği kız öğrencileri ülkenin geleceği olarak görmektedir. Bunun için onlara yakışır bir hizmet vermek amacıyla en iyi şekilde hazırlanan odalarda öğrenciler ağırlanmaktadır. Ülkü Kız Öğrenci Yurdu’nda hiçbir konfordan kaçınılmamış, bütün detaylar en ince ayrıntısına kadar hizmete hazır hale getirilmiştir. Yurt, Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır.