Araç Asansörünün Yararları

Araç asansörleri; binalarda araçların giriş seviyesi altındaki otopark katlarına indirmek için kullanılmaktadır. Farklı ölçü ve kabin özelliklerinde bulunan asansörler; kişiler için daha hızlı ve kolay inebilmek için çözüm sunmaktadır. Binalarda araç asansörü hem rampa yapılamadığı gibi durumlarda hem de rampa maliyetinden daha düşük maliyete sahip olduğu için tercih edilebilmektedir. Araç asansör projeleri her bina ve yapı için özel olarak tasarlanıp üretilmektedir.

Binalarda ve yapılarda otopark için yeterli alan ayrılmadığından dolayı, binaların üstü ve bodrum katları otopark olarak kullanılmaya başlamıştır. Çeşitli tip ve kapasitelerde yapılan araç asansörleri binadaki otopark sorununu çözmektedir.

Binalarda araç asansörü kullanarak garajlardaki rampalardan kurtulmak mümkündür. Araç asansörü kullanarak gereksiz yere alan kaybetme durumunu ortadan kaldırmaktadır. Asansörlerin kapıları isteğe göre yarı otomatik ve tam otomatik olarak tasarlanabilmektedir. Araç asansörleri; sessiz çalışır, maksimum ekonomi ve minimum bakır gerektirir.