Araba Kiralama Sektörü

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, bayram tatili ve genel tatil dönemlerinde artan araç kiralamalarında mağduriyet yaşanmaması için araçların bakımının yapıldığına dair rapor istenmesi gerektiğini dile getirdi
Şahin, yaptığı açıklamalarda, araç kiralamaya olan talebin bayram döneminde arttığını vurguladı, bu süreçte tüketicilerin mağdur olmamak için bazı konulara dikkat etmesi gerektiğininde altını çizerek belirtti.

Bazı araç kiralama şirketlerinin bakımları düzenli yapılmayan araçları kiralayabildiğini söyleyen Şahin, böyle araçların arızalanması durumunda tamir ücretinin tüketiciye yansıtılabildiğini bunların önüne geçmek için de dikkatli davranılması gerektiğini vurguladı.
Bu tür sıkıntıların yaşanmaması için tüketicilerin dikkatli olmaları gerektiğinin altını bir kez daha çizen Şahin, “Kiraladığımız aracın kaskosunun ve sigortasının olduğuna, bakımının yapıldığına dair rapor isteme hakkımız mevcut. Hiç bakımı yapılmamış sorunlu bir arabayı alıyoruz bizdeyken problem çıkınca bizden tamir ücretini talep edebilirler. Bunun için aracın bakımının düzenli şekilde yapıldığına dair rapor istenmeli.” diye ekledi.

Araba kiralama sektörünün liderlerinden olan İnss Rent A Car Kocaeli kiralık araç firması güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile en yeni ve temiz araçları ile hizmetinizde ayrıntılı bilgi ve iletişim için ;

Telefon : 0542 161 41 61
Email : ibrahimsonmaz5461@icloud.com
Adres : Sahil Mah. D 130 Karayolu Cad. Sanberkhan İş Merkezi B Blok No:30 Dükkan No:5 Başiskele – Kocaeli